Ο Μπα έβαψε “ερυθρόλευκο” το ντέρμπι

Ο Ολυμπιακός επικράτησε του Παναθηναϊκού με 4-1 στην Λεωφόρο, με τον επιθετικό από την Γουϊνέα να κάνει τα πάντα για να δώσει την νίκη στην ομάδα του.

Ο Ολυμπιακός Β’ πέρασε από το “Απόστολος Νικολαΐδης” με το επιβλητικό 4-1 με τον Μπα να ανοίγει το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό, με τους “πράσινους” να ισοφαρίζουν στο 30′ με τον Καλοσκάμη. Το ημίχρονο έκλεισε στην ισοπαλία, με την παράσταση του παίκτη από την Γουϊνέα να ξεκινάει εκεί. Σκόραρε στο 50ο λεπτό, ενώ ο Σαπουντζής έκανε το 3-1 για την ομάδα Ιμπαγάσα, με τον 21χρονο επιθετικό να κάνει το 4-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Οι δυο ομάδες είχαν ήδη υποβιβαστεί στην τρίτη εθνική κατηγορία της χώρας και την Football League.

Παναθηναϊκός Β’ (Αντωνίου): Καρακασίδης, Σιδεράς, Αθανασακόπουλος, Μαρτίνης, Καλοσκάμης (75′ Χατζηϊωάννου), Φουρτάδο, Κρυπαράκος, Σαρδέλης (66′ Μαντσίνι), Νταμπίζας, Λάμψιας (75′ Τσεβάς), Καραμπάς (66′ Τουρκοχωρίτης)

Ολυμπιακός Β’ ( Ιμπαγάσα): Μπότης, Μπα (75′ Βλαχομήτρος), Λάιτνερ (80′ Καράκουτης), Ρέτσος, Μαυρουδής, Μαρίνος, Κατσουλίδης (46’Αργυρίου), Ιμπαγάσα (71′ Πατήρας), Σαπουντζής, Τανούλης, Πινακάς (46′ Σγουρός)//ΓΡ