Η Αναγέννηση… συνέτριψε τον Διαγόρα

Η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη έκανε… πάρτι κόντρα στους Ροδίτες στο “Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας”, επικράτησε με 4:1 και ανέβηκε στη 2η θέση του βορείου ομίλου της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Μπούζα στο 9ο λεπτό. Στο 26′, ο Γιάκος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, με το 2:0 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου. Στο 47′, ο Πολίτης έκανε το 3:0, ενώ ο ίδιος 20 λεπτά αργότερα πέτυχε το τέταρτο γκολ για τους Θεσσαλούς. Στο 72′, ο Παραστατίδης πέτυχε το γκολ της… τιμής για τον Διαγόρα, διαμορφώνοντας το τελικό 4:1.

Πλέον, η Αναγέννηση Καρδίτσας βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας με 31 βαθμούς. Βέβαια, συνεχίζει να είναι πολύ μακριά από τον πρωτοπόρο Πανσερραϊκό, ο οποίος έχει 43 πόντους. Ταυτόχρονα, οι Ροδίτες έμειναν στην 9η θέση με 20 βαθμούς, όντες στο +4 από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Περικλής Αμανατίδης): Τσέλιος, Κοζορώνης (63′ Αναστασόπουλος), Σταμόπουλος (71′ Αλιατίδης), Δημόπουλος, Γκόλιας, Μπούζας, Λαγός, Πολίτης (80′ Κορέλας), Ελιβέλτο, Γιάκος (71′ Μπάτροβιτς), Αθανασιάδης (63′ Βερνάρδος).

Διαγόρας (Κώστας Βελιτζέλος): Μπίντσης, Γιανναράκης, Γκρόστανιτς, Τάτσης, Μαγκάκης (63′ Πετράκης), Μανιώτης, Τσιαντούλας, Παπαϊωάννου (35′ Μιχόπουλος), Σταμένκοβιτς, Μανιάς, Παραστατίδης (79′ Μπούμας).

Αναγέννηση Καρδίτσας: Εκτός με Ηρακλή Λάρισας (06/04).
Διαγόρας: Εντός με Ηρακλή Λάρισας (09/04).//