«Διπλό» ανόδου για την Παναχαϊκή

Σπουδαία νίκη με 3-2 για τους Πατρινούς (9β.) στον Εύοσμο κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα (7π.) και βάζουν… πλώρη για τη Σούπερ Λιγκ 2 ξανά.

Μόλις στο 4’ ο Νικολαΐδης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ ύστερα από φάουλ του Ευθυμιάδη και 1-1 στο 27’ με όμορφη εκτέλεση φάουλ του Κέρι. Στο 73’ ο ίδιος παίκτης έστειλα την μπάλα στα δίχτυα (1-2) με πέναλτι που κέρδισαν οι «ροσσονέρι» σε χέρι του Ζαφειρίδη.

Μάλιστα, στο 78’ ο Μπουρλάκης έκανε ωραία ενέργεια και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στο «διπλό». Το τελικό 2-3 διαμόρφωσε ο Πορτοκαλάς με κεφαλιά στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ύστερα από κόρνερ του Χαλκιαδάκη.

ΓΚΟΛ: 4′ Νικολαΐδης, 90+4′ Πορτοκαλάς – 27′, 73′ (πεν) Κέρι, 78′ Μπουρλάκης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τσατσούλης (Αθηνών)

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (K. ΓΑΛΤΣΙΔΗΣ): Στρατηλάτης, Καλλίδης, Νικολαϊδης, Ζουλούμης, Ψάλτης, Παπακωνσταντίνου (77΄Κατσιάκης), Ευθυμιάδης (62΄ Πορτοκαλάς), Ζαφειρίδης, Καθάριος, Χαλκιαδάκης, Κεχαγιάς.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ): Κολοβούρης, Σμίλτος, Τσακμάκης, Λιποράσε, Κωνσταντακόπουλος, Μπουρλάκης (89΄Γούλας), Στεργίδης, Καρακλάιτς (81΄Χαντί), Κέρι, Αλεξόπουλος, Τεγούσης.