Χωρίς νικητή στο “Καυτανζόγλειο” (video)

Ηρακλής και Λάρισα έμειναν στο 1:1 παρά τα… πολλά δοκάρια και τις αμέτρητες μεγάλες ευκαιρίες, στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα του Σαββάτου, για την 22η αγωνιστική της Super League 2.

Στο 27ο λεπτό, ο Άλεξιτς έπιασε “σκαστή” κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ, με την μπάλα να χτυπάει στο αριστερό δοκάρι του Σουλούκου. Στο 36′ οι φιλοξενούμενοι… ισοφάρισαρισαν τα δοκάρια με δυνατό σουτ του Νίνο, όπου η μπάλα πήγε στο οριζόντιο του Παλαβράκη. Στο 59ο λεπτό, μετά από μία φάση διαρκείας και μία απομάκρυνση των αμυντικών της ΑΕΛ… πάνω στη γραμμή, ο Τομάς κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Στο 67′, ο Πεντρόσο έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Κωστούλα και χτύπησε ξανά σε δοκάρι του Παλαβράκη.

Η πίεση των φιλοξενούμενων ήταν τεράστια, με αποτέλεσμα στο 76′ να φτάσουν άλλη μία φορά κοντά στο γκολ, χάρη σε σουτ του Τσιριγώτη, όμως για άλλη μία φορά τους σταμάτησε ένα από τα δοκάρια του Ηρακλή. Ο δράστης της συγκεκριμένης φάσης κατάφερε να… διαπεράσει την εστία των γηπεδούχων τέσσερα λεπτά αργότερα, όταν και ισοφάρισε σε 1:1. Αμφότερες οι ομάδες πίεσαν για το γκολ της νίκης, όμως καμία δεν το πέτυχε.//Α.

Ηρακλής (Σάκης Τσιώλης): Παλαβράκης, Πανάγου, Χρουσιέλ, Χειρίτραντας (54′ Κούστα), Άλεξιτς (78′ Κόκκορης), Τομάς, Κωστούλας, Βιτλής, Γιουμπιτάνα (83′ Κουντουριώτης), Σίλβα, Πατράλης

ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης (66′ Μαϊδανός), Θ. Παπαγεωργίου, Γκοτζαμανίδης, Ηλιάδης, Πλέγας (90′ Αντράντα), Νίνο (83′ Μαυριάς), Κ. Παπαγεωργίου (66′ Θωμαΐδης), Όγκμποε, Νικολιάς (66′ Τσιριγώτης), Πεντρόσο