Στραβοπάτημα για τη Λανς!

Το σύνολο του Φρανκ Εζ έχασε μεγάλη ευκαιρία να “σκαρφαλώσει” στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, καθώς έμεινε ισόπαλη (1:1) στην έδρα της Μονπελιέ για την 25η αγωνιστική της Ligue 1.

Σε ένα ματς με αρκετές φάσεις εκατέρωθεν, η Λανς έχασε μεγάλη ευκαιρία να προσπεράσει, έστω και προσωρινά, στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, καθώς ήρθε ισόπαλη 1:1 κόντρα στη Μονπελιέ στο πλαίσιο της 25ης “στροφής” του γαλλικού πρωταθλήματος.

Το σύνολο του κόουτς Φρανκ Εζ προηγήθηκε με γκολ του Φουλζινί μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης, όμως η Μονπελιέ έβγαλε αντίδραση και σπατάλησε αρκετές ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο και με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με γκολ του Μαουασά. Το σκορ δεν άλλαξε και έτσι οι γηπεδούχοι απομακρύνθηκαν ακόμη περισσότερο από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.//