Στους “16” η Φορτούνα Ντίσελντορφ με σούπερ Τζόλη

Η ομάδα του 21χρονου Έλληνα ακραίου επιθετικού (σκόραρε και έδωσε ασίστ) νίκησε στην έδρα της Ουντερχάκινγκ με 6-3 στην παράταση και πήρε την πρόκριση στους “16” του Κυπέλλου Γερμανίας.

Ο… σούπερ Χρήστος Τζόλης έκανε τη διαφορά για τη Φορτούνα Ντίσελντορφ, που νίκησε στην παράταση στην έδρα της Ουντερχάκινγκ, ομάδα της τρίτης κατηγορία της Γερμανίας, με σκορ 6-3 και πήρε την πρόκριση για τους “16” του Κυπέλλου Γερμανίας, με τον Έλληνα διεθνή εξτρέμ να πετυχαίνει γκολ και να δίνει ασίστ.

Στο 78′ ο Τζολης “μοίρασε” στον Γιοχάνεσον, ο οποίος ισοφάρισε σε 3-3, το οποίο ήταν και το σκορ της κανονικής διάρκειας του αγώνα. Στο 114′ ο νεαρός άσος πάτησε περιοχή, πέρασε ανάμεσα από δυο παίκτες και “εκτέλεσε” για το 5-3.

Πλέον, σε 11 συμμετοχές με τη φανέλα της Φορτούνα Ντίσελντορφ ο Τζόλης μετράει οκτώ γκολ και μία ασίστ.//Λ.