Στον τελικό του Κυπέλλου με ανατροπή η Άιντραχτ

Παρόλο που έμειναν πίσω στο σκορ, οι “αετοί” κατάφεραν να γυρίσουν το εις βάρος τους γκολ και επικράτησαν 2:3, παίρνοντας την πρόκριση στον μεγάλο τελικό του θεσμού.

Παρά το γεγονός ότι η Άιντραχτ Φρανκφούρτης βρεήθηκε πίσω στο σκορ κόντρα στην Στουτγκάρδη, κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να πάρει το εισιτήριο για τον τελικό του Γερμανικού Κυπέλλου που θα διεξαχθεί στις 3 Ιουνίου στο Βερολίνο.

Ο Τιάγκο Τόμας ήταν αυτός που σκόραρε πρώτος, στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης, βάζοντας μπροστά την ομάδα του. Ο Ντίνος Μαυροπάνος, τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε στο 31ο λεπτό, κάτι που δημιούργησε πλήγμα στην άμυνα των γηπεδούχων. Έτσι στην επανάληψη η Άιντραχτ εμφανίστηκε ανεβασμένη και με γκολ των Εντικά, Καμάντα και Μουανί, πήραν την πρόκριση. Στο 83ο λεπτό ο Μιλό μείωσε σε 3:2.//