Στον πάγκο της Μάιντς ο Χένρικσεν

Η διοίκηση του γερμανικού ανέλαβε δράση και ανακοίνωσε την απόλυση του Γιαν Σίβερτ, αλλά και την πρόσληψη του Δανού τεχνικού, ο οποίος ήταν μέχρι πρότινος στον πάγκο της Ζυρίχης.

Η Μάιντς αντιστάθηκε για 45 λεπτά στη Στουτγκάρδη, αλλά η ομώνυμη ομάδα στις καθυστερήσεις του Α’ μέρους πέτυχε δύο γκολ και ουσιαστικά… καθάρισε τη νίκη, ολοκληρώνοντας το ματς τελικά με 3-1, στο πλαίσιο της 21ης ημέρας στην Bundesliga. Η ομάδα υπέστη μια ακόμη ήττα και κινδυνεύει σοβαρά με υποβιβασμό. Αποτέλεσμα αυτού ήταν η αντικατάσταση στην άκρη του πάγκου, με τον Μπο Χένρικσεν να αναλαμβάνει τα ηνία.

Τη φετινή σεζόν η ομάδα έχει μόλις μια νίκη σε 21 αγώνες και ο Δανός θα κάνει το ντεμπούτο του το Σάββατο (17/02) στο κρίσιμο εντός έδρας ματς κόντρα στην Αουγκσμπουργκ.