Στη Super League 2 ο Αγροτικός Αστέρας

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης, επικράτησε με 3-1 εκτός έδρας του Ηρακλή Λάρισας και εξασφάλισε και μαθηματικά την άνοδο του.

Το ματς

Οι φιλοξενούμενοι, κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο, ελέγχοντας τον ρυθμό του παιχνιδιού. Στο 24′ ευτύχησαν να προηγηθούν από την άσπρη βούλα, με τον Μελισσόπουλο να ευστοχεί από τα 11 μέτρα. Λίγο αργότερα, η ομάδα της Θεσσαλονίκης στάθηκε τυχερή και με το αυτογκόλ του Δοδοντσάκη στο 37′ πήγε στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 2-0.

Ο ρυθμός ήταν φρενήρης και στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 57′ οι γηπεδούχοι κατόρθωσαν να μειώσουν στο σκορ, με σουτ του Γκίκα. Ωστόσο, η απάντηση του Αστέρα ήταν άμεση, αφού ο Μελισσόπουλος διπλασίασε τα τέρματά του και έδωσε ξανά αέρα δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους. O Αγροτικός Αστέρας, κράτησε το προβάδισμα του και πήρε τη νίκη με 3-1 και ταυτόχρονα την άνοδο του στην Σούπερ Λιγκ 2.

ΓΚΟΛ: 57′ Γκίκα / 24′, 71′ Μελισσόπουλος (πεν), 37′ Δοδοντσάκης (αυτογκόλ)

Διαιτητής: Πουλόπουλος (Πειραιά)
Βοηθοί: Κορωνάς, Χρηστάκος (Πειραιά)

Ηρακλής Λάρισας (Χατζηλιάδης – Τριανταφυλλόπουλος): Χάμος, Τάρτας, Γαργάλας, Δοδοντσάκης, Γκαλίτσιος, Αγρόδημος, Γκίκα, Μπάμης, Αλεξίου, Παπαδόπουλος, Ναρινόγλου.

Αγροτικός Αστέρας (Γαλτσίδης): Γκιουλμετάρογλου, Καλλίδης, Ζουλούμης, Νικολαΐδης, Ψάλτης, Βοσκόπουλος, Σαρβανίδης, Χαλκιαδάκης, Ζαφειρίδης, Καραγιάννης, Μελισσόπουλος.