Σπουδαία νίκη για την Κολωνία

Το σύνολο του Στέφεν Μπάουμγκαρτ πήρε μεγάλη νίκη κόντρα στην Άουγκσμπουργκ, καθώς επικράτησε με 3-2 και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα.

Ξηρασία… τέλος για την Κολωνία. Η ομάδα του Στέφεν Μπάουμγκαρτ πήρε την πρώτη της νίκη μετά από τρεις διαδοχικές ήττες σε Γερμανία και Ευρώπη, επικρατώντας με 3-2 της Άουγκσμπουργκ.

Στο 14ο λεπτό, ο Γουίνθνερ βρήκε με μία σέντρα τον Νιντερλέχνερ και εκείνος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ωραίο τελείωμα. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν ότι ήθελαν στο χορτάρι και μάλιστα σκόραραν εκ νέου, ωστόσο το τέρμα του Γκρουέσο ακυρώθηκε. Ο Στέφεν Τιγκς ισοφάρισε το σκορ στο 47ο λεπτό μετά από συνεργασία με τον Μάινα και εξαιρετική προσποίηση που συνοδεύτηκε από ένα φανταστικό τελείωμα. Στο 61ο λεπτό, ο Τιγκς δημιούργησε ξανά με τον Χουσέινμπασιτς να σκοράρει και να ανατρέπει το σκορ. Ωστόσο, επτά λεπτά αργότερα ήρθε η ισοφάριση με τον Καλιγκιούρι να σκοράρει χάρη σε πολύ δυνατό σουτ.

Στο 81′, η Κολωνία κατάφερε να πάρει ξανά προβάδισμα, χάρη στο δεύτερο προσωπικό γκολ του Τίγκς. Εν συνεχεία, το σκορ δεν άλλαξε εκ νέου και οι γηπεδούχοι πήραν σπουδαία νίκη, που τους έφερε στην έβδομη θέση της βαθμολογίας.

ΓΚΟΛ: 47′, 81′ Τιγκς, 61′ Χουσέινμπασιτς / 69′ Καλιγκιούρι