Σπάει τα… κοντέρ ο Κριστιάνο Ρονάλντο

Πλούσιο θέαμα και συμμετοχή και στα πέντε γκολ της Αλ Νασρ στο πρώτο ημίχρονο, για τον Πορτογάλο σούπερ σταρ, ο οποίος πραγματοποίησε ένα τρομερό 45λεπτο στην αναμέτρηση με την Άχμπα για το πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο σημείωσε χατ-τρικ (11′, 21′, 42′) με τρία εντυπωσιακά τέρματα, ενώ μοίρασε από μία ασίστ στον Σαντιό Μανέ και στον Αμπντουλατζίντ Αλ Σουλιαϊχίμ κι όλα αυτά στο πρώτο ημίχρονο της νίκης της Αλ Νασρ με 7-0 στην έδρα της Άχμπα.

Στην συνέχεια, ο CR7 αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο, ενώ χαρακτηριστικό της δαιμονιώδους κατάστασης στην οποία βρίσκεται, είναι το γεγονός ότι έχει σκοράρει οκτώ φορές στους τελευταίους τέσσερις αγώνες με την φανέλα της Αλ Νασρ. Συνολικά, ο 39χρονος άσος, μετρά εφέτος 42 γκολ σε 41 συμμετοχές σε όλες τις διοργανώσεις, ενώ πλησιάζει ένα ρεκόρ του Λιονέλ Μέσι. Ο Αργεντινός παγκόσμιος πρωταθλητής έχει πετύχει 65 τέρματα με εκτέλεση φάουλ, ενώ με το χθεσινό, ο Ρονάλντο έφτασε στα 63.