Σκόραρε ο Χουάνγκ με την Νότια Κορέα

Ο μέσος του Ολυμπιακού βρήκε δίχτυα στη φιλική αναμέτρηση της εθνικής ομάδας της χώρας του με την Ουρουγουάη στη Σεούλ, αλλά η ομάδα της Νότιας Αμερικής ήταν εκείνη που έφτασε στη νίκη (2:1).

O Ιν-μπέομ Χουάνγκ σκόραρε στη φιλική αναμέτρηση της Νότιας Κορέας με την Ουρουγουάη στη Σεούλ, αλλά η ομάδα της Νότιας Αμερικής ήταν εκείνη που έφτασε στη νίκη (2:1).

Οι Ουρουγουανοί άνοιξαν το σκορ στο “Seoul World Cup Stadium” μόλις στο 10’ με τον Κόατες, αλλά ο μέσος του Ολυμπιακού, ο οποίος αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ισοφάρισε έξι λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης (51’), ύστερα από πάσα του Λι-Κι-Γε.

Ο μέσος της Λάτσιο, Ματίας Βεσίνο, ήταν εκείνος που διαμόρφωσε (63’) το τελικό σκορ, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του Μαρσέλο Μπρόλι.//