Σκόραρε για πρώτη φορά μετά τον Αύγουστο ο Τζόλης (video)

Ο 21χρονος επιθετικός κατάφερε να βρει εκ νέου την επαφή του με τα δίχτυα μετά από διάστημα αρκετών μηνών, καθώς σκόραρε στη νίκη της Νόριτς με 3:1 επί της Μπέρμιγχαμ, για την 29η αγωνιστική της Championship.

Ο Χρήστος Τζόλης πέρασε στον αγώνα στο 72ο λεπτό και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων έφυγε στην αντεπίθεση, πάτησε στην περιοχή από τα αριστερά και πλάσαρε, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ. Με αυτό το γκολ, ο 21χρονος επιθετικός επανέφερε την επαφή του με τα δίχτυα, καθώς είχε να σκοράρει από τα τέλη Αυγούστου, όταν είχε σκοράρει για την Τβέντε, στην οποία ήταν δανεικός πριν από τον τραυματισμό του.

Ως βασικός άρχισε στην αναμέτρηση ο Δημήτρης Γιαννούλης, αλλά έγινε αλλαγή στο 76ο λεπτό. Τα άλλα δύο τέρματα των “καναρινιών”, σημειώθηκαν από τον Μαρσελίνο Νούνιες και το πρώτο εξ αυτών ήταν εντυπωσιακό, καθώς έπιασε… βολές χωρίς η μπάλα να σκάσει στο χορτάρι.//