Σκόραρε δύο φορές ο Νιάρχος στη νίκη της Ζλάτε Μοράφτσε

Ο 20χρονος κεντρικός επιθετικός, ήταν καθοριστικός για την ομάδα του και με τα τέρματα του, “χάρισε” τη νίκη με 2-0 στους γηπεδούχους, απέναντι στη Σκάλιτσα, για την 13η αγωνιστική, του πρωταθλήματος της Σλοβακίας.

Ο Γιάννης Νιάρχος ήταν ο πρωταγωνιστής, στην εκτός έδρας νίκη της Ζλάτε Μόραφτσε, απέναντι στη Σκάλιτσα με 2-0, για την 13η αγωνιστική του Σλοβακικού πρωταθλήματος. Ο 20χρονος επιθετικός, με δύο προσωπικά του γκολ, έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Ο νεαρός σέντερ φορ, αγωνίστηκε για 77 λεπτά και αντικαταστάθηκε από τον Μπρένκους.

Στο πέμπτο μόλις λεπτό, ο Νιάρχος έδωσε το προβάδισμα στη Ζλάτε, ενώ στο 53ο λεπτό της αναμέτρησης, σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ, με ψιλοκρεμαστή κεφαλιά. Έτσι έδωσε μία νίκη-ανάσα στην ομάδα του με 2-0, η οποία έφτασε τους δέκα βαθμούς, στην προσπάθεια που κάνει για να παραμείνει στην κατηγορία. Ο Νιάρχος σημείωσε τα πρώτα του δύο γκολ στην κατηγορία.

Στο πρωτάθλημα της Σλοβακίας, αγωνίζεται και ο Κυριάκος Σαββίδης, ο οποίος αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα της Σπαρτάκ Τρνάβα, απέναντι στη Μπάνκα Μπίστριτσα και πανηγύρισε τη νίκη με 2-0. Από την άλλη ο Πολυδεύκης Βολανάκης, έμεινε εκτός αποστολής, στην ήττα της Μιχάλοβτσε με 2-1, από την Λιπτόφσκι.