Σημαντικός βαθμός για τη Σασουόλο στο Ούντινε

Ισόπαλες 2:2 αναδείχθηκαν οι δύο ομάδες στην αναμέτρηση για την 22η αγωνιστική της Serie A, με την Ουντινέζε να χάνει… κι άλλο έδαφος στο κυνήγι της εξάδας και τους “φιλοξενούμενους” να παίρνουν ανάσα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για την Ουντινέζε, η οποία με το… καλημέρα βρήκε δίχτυα και μόλις στο 1ο λεπτό με τον Ουντόγκε να ανοίγει το σκορ μετά από πολύ όμορφη ατομική προσπάθεια. Η Ουντινέζε χρειάστηκε μόλις έξι λεπτά για να απαντήσει και να φέρει ξανά την ισορροπία στο παιχνίδι. Ο Ενρίκε, επιχείρησε το σουτ μέσα από την περιοχή και έγραψε γρήγορα το 1:1. Οι γηπεδούχοι πήραν φόρα και βρήκαν γρήγορα το γκολ που τους έδωσε και πάλι προβάδισμα στην αναμέτρηση. Στο 26ο λεπτό, ο Μπίγιολ έκανε το 2:1 βάζοντας την ομάδα του και πάλι σε θέση οδηγού. Αυτό όμως δεν κράτησε για πολύ, με την Ουντινέζε να κάνει φέρνει και πάλι το παιχνίδι στα ίσα, αυτή τη φορά με το αυτογκολ του Πέρεζ, ο οποίος στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα έκανε το 2:2.

Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες δημιούργησαν όλο και λιγότερες ευκαιρίες για γκολ, με σημαντικότερη αυτή της Σασουόλο στο 62ο λεπτό, όπου ο Μπαϊράμι δεν κατάφερε να σκοράρει. Έτσι η αναμέτρηση στη 22ης αγωνιστικής της Serie A έληξε ισόπαλη 2:2, με τη Σασουόλο να παίρνει σημαντικό βαθμό στη μάχη που δίνει για την παραμονή της και την Ουντινέζε να χάνει έδαφος στο κυνήγι της εξάδας.//

Ουντινέζε: Ίντερ εκτός 18/2
Σασουόλο: Νάπολι εντός 17/2