Συνέχισαν με νίκες Σασουόλο και Μόντσα

Λέτσε και Κρεμονέζε μοιράστηκαν από ένα βαθμό, ενώ οι “νεροβέρντι” και οι “μπιανκορόσι” επικράτησαν εύκολα των Σαλερνιτάνα (5-0) και Σαμπντόρια (3-0) αντίστοιχα.

Με τρία μεσημεριανά (16:00) παιχνίδια συνεχίστηκε η 8η αγωνιστική της Serie A, όπου η Σασουόλο “διέλυσε” την ομάδα του Σαλέρνο και η Μόντσα πέτυχε δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα.

Λέτσε – Κρεμονέζε 1-1

Στο 19ο λεπτό η Κρεμονέζε σκόραρε, με τον Τσιοφάνι να εκτελεί εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του. Στο 42′ οι γηπεδούχοι κέρδισαν και αυτοί πέναλτι, με τον Στρεφέτσα να ευστοχεί και να ισοφαρίζει.

ΓΚΟΛ: 42′ Στρεφέτσα / 19′ Τσιοφάνι.

Σαμπντόρια – Μόντσα 0-3

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 11ο λεπτό, με τον Πεσίνα να μετατρέπει σε ασίστ το ωραίο κατέβασμα του Τσιούρια. Στο 67ο λεπτό, ο Καπράρι πήρε την μπάλα στα όρια της περιοχής και έκανε ένα ωραίο σουτ, το οποίο κατέληξε στα δίχτυα. Δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα (90+6′), ο Στέφανο Σένσι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και “έγραψε” το τελικό 3-0 υπέρ των φιλοξενούμενων.

ΓΚΟΛ: 11′ Πεσίνα, 67′ Καπράρι, 90+6′ Σένσι.

Σασουόλο – Σαλερνιτάνα 5-0

Οι “νεροβέρντι” άνοιξαν το σκορ στο 12′, με τον Θόρτσβεντ να βρίσκει τον Λόριεντ, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και “εκτέλεσε” τον αντίπαλο γκολκίπερ. Η Σασουόλο διπλασίασε τα τέρματα της στο 39′, με τον Πιναμόντι να εκτελεί εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος. Στο 53′ ο Άλβαρεζ βρήκε τον Θόρστβεντ στην περιοχή, με τον Δανό να πλασάρει εύστοχα. Στο 77ο λεπτό ο Λόριεντ πέρασε έξυπνα στον Χάρουι, με τον τελευταίο να σημαδεύει  σωστά και να κάνει το 4-0. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Αντίστ έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα, σκοράροντας με μακρινό σουτ.

ΓΚΟΛ: 12′ Λόριεντ, 39′ Πιναμόντι, 53′ Θόρστβεντ, 76 Χάρουι, 90+2′ Αντίστ.