Νίκη παραμονής για την Φροζινόνε

Η ομάδα του Εουσέμπιο Ντι Φραντζέσκο επικράτησε της Σαλερνιτάνα με 3-0, κάνοντας ένα τεράστιο βήμα για να μείνει και την επόμενη σεζόν στα σαλόνια της Serie A.

Η Φροζινόνε επικράτησε 3-0 της Σαλερνιτάνα κάνοντας εξαιρετικό παιχνίδι από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Σκόραρε με τον Σούλε στο 10ο λεπτό, με τον Μπρετσιάνι να κάνει το 2-0 στο 25ο λεπτό για να έχουν ένα ισχυρό προβάδισμα για για την συνέχεια της αναμέτρησης. Οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν καμία απάντηση στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, με την ομάδα του Εουσέμπιο Ντι Φραντζέσκο να έχει τα ηνία της αναμέτρησης σε όλη την διάρκεια. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε από το γκολ του Ζορτέα στο 85ο λεπτό, τελειώνοντας ένα ματς έχοντας ως ξεκάθαρο στόχο την παραμονή στην μεγάλη κατηγορία.