“Βούλιαξε” τη Χοφενχάιμ και βλέπει αστέρια η Φράιμπουργκ

Η ομάδα του Κρίστιαν Στράιχ με γκολ στο 89′ πήρε μεγάλη νίκη επί της ομάδας του Πελεγκρίνο Ματαράτσο που βρίσκεται στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος.

Η Φράιμπουργκ έκανε μεγάλο βήμα Ευρώπης καθώς βρήκε το γκολ στην εκπνοή του ματς και πήρε μεγάλη νίκη επί της Χοφενχάιμ. Έτσι, η ομάδα του Κρίστιαν Στράιχ βρίσκεται στην τέταρτη θέση με 45 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι, βυθίστηκαν στην τελευταία θέση του Πρωταθλήματος.

Η Φράιμπουργκ ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι, σκοράροντας μόλις στο 5ο λεπτό με τον Εγκστάιν. Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με τον Στίλερ, για την απόλυτη ισορροπία στο παιχνίδι. Λίγο πριν την εκπνοή της αναμέτρησης, στο 89ο λεπτό, ο Ντoάν λύτρωσε τη Φράιμπουργκ σκοράροντας για το 2:1, δίνοντάς της τη νίκη.

Έτσι, έκανε μεγάλο βήμα για την έξοδο στο Champions League, καθώς βρίσκεται στην τέταρτη θέση με 45 βαθμούς, ενώ η Χόφενχαιμ δίνει τη μάχη της για να κρατηθεί στην κατηγορία, ούσα τελευταία με 19 βαθμούς.//