“Πράσινη” μονομαχία δίχως νικητή! (videos)

Σε ένα “σκληρό” παιχνίδι, με δυνατά μαρκαρίσματα, το σύνολο του Αμανατίδη προηγήθηκε στο πρώτο μέρος με τέρμα του Μπρατσιάνι, ο Παναθηναϊκός Β’ όμως… ανέβασε στροφές στην επανάληψη και με τρομερό γκολ του Σερπέζη πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (1:1).

Ο ΑΓΩΝΑΣ:

Στο 4ο λεπτό, μια κεφαλιά του Ζαννάκη πέρασε άουτ για τον Μακεδονικό. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης, σούταρε από μακριά, αλλά ο Ξενόπουλος, μπλόκαρε, με δεύτερη προσπάθεια.

Στο 18′, ο Μακεδονικός, βρέθηκε μπροστά στο σκορ, έπειτα από τέρμα του Μπρατσιάνι, ο οποίος βρέθηκε στο σωστό σημείο, στο δεύτερο δοκάρι, μετά από εκτέλεση κόρνερ, για να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα για το 1:0. Από εκεί και έπειτα, οι “πράσινοι” ισορρόπησαν το παιχνίδι, χωρίς να μπορούν όμως να “πατήσουν” στην περιοχή των γηπεδούχων.

Στο 45′ τρομερό σουτ εκτός περιοχής του Ζαννάκη, η μπάλα λίγα εκατοστά μακριά από την εστία.

Tο δεύτερο μέρος ξεκίνησε με ευκαιρία για τον Μακεδονικό. Σουτ του Σιμόνι κατέληξε στην αγκαλιά του Ξενόπουλου στο 47′. Εννέα λεπτά αργότερα, ατομική ενέργεια του Ταβάρες το σουτ του οποίου έφυγε άουτ.

Στο 83′ ο Σερπέζης, με ένα ωραίο δυνατό σουτ από αρκετά μακριά, κατάφερε να “νικήσει” τον Γουναρίδη και να ισοφαρίσει σε 1:1 για το “τριφύλλι”.

Το σκορ αυτό διατηρήθηκε ως το τέλος, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις, ενώ στο τέλος υπήρξε μεγάλη ένταση και αποβολές.

ΓΚΟΛ: 18′ Μπρατσίανι/ 83′ Σερπέζης

Κίτρινες: 66′ Σιμόνι, 80′ Λεωνιδόπουλος /35′ Βουτσάς, 37′ Ανδρικόπουλος, 44′ Σαρδέλης, 70′ Ταβάρες

Κόκκινες: 90+5′ Τσιφσί/ 90+5′ Αγκοστίνο

Μακεδονικός (Γ. Αμανατίδης): Γουναρίδης, Μπρατσιάνι, Λισγάρας, Σαραγιώτης (46′ λ.τ Κοτταρίδης), Τσουκάνης, Παναγιωτούδης, Λεωνιδόπουλος, Γαρύφαλλος (88′ Μιλισάβλιεβιτς), Τσιλιγγίρης (88′ Μουγκουλούσι), Ζαννάκης (64′ Μπάγκολα), Σιμόνι.

Παναθηναϊκός Β (Αντωνίου): Ξενόπουλος, Σερπέζης, Σιδεράς, Βουτσάς, Αθανασακόπουλος, Μαρτίνης (59′ Τερεζίου), Ανδρικόπουλος (77′ Αγκοστίνο), Ταβάρες, Αντωνίου, Φουρτάδο (59′ Μπιλάλ), Σαρδέλης (59′ Σαρδέλης).