“Παρέλαση” στην Ηλιούπολη για την Athens Kallithea

Η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη εκμεταλλεύτηκε την ήττα των Χανίων από τον Ιωνικό και με τεσσάρα στην Ηλιούπολη, έκανε ακόμη ένα βήμα για την άνοδο, καθώς πήγε στο +5 από την δεύτερη θέση.

Με τον καλύτερο τρόπο μπήκε στα πλέι οφ του β’ ομίλου της Super League 2 η Athens Kallithea, που έκανε επίδειξη δύναμης απέναντι στην Ηλιούπολη. Οι παίκτες του Αλέκου Βοσνιάδη πέρασαν με το εμφατικό 4-0 από την έδρα του συνόλου του Νίκου Παντέλη και αποσπάστηκαν πέντε βαθμούς από τα Χανιά, που βρίσκονται στην δεύτερη θέση.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 10ο λεπτό. Σέντρα από δεξιά του Βασιλόγιαννη και ο Λουκίνας με κεφαλιά στο όριο της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Έξι λεπτά μετά, οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους. Ο Ντεμέτριους εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος του Άντο και με πλασέ έγραψε το 2-0 στο 16′. Λίγο πριν το ημίχρονο, η Athens Kallithea ανέβασε κι άλλο τον δείκτη του σκορ. Ο Μανθάτης με υπέροχο διαγώνιο σουτ πέτυχε το 3-0 στο 40′. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 62′ ο Τόρες, αφού νίκησε τον Πολίτη σε τετ-α-τετ.

Ηλιούπολη (Παντέλης): Πολίτης, Τσαφταρίδης, Μπουσάι (68′ Φρίμπονγκ), Ανδρέου, Ασίγκμπα, Κρέτσι (32′ Βασιλούδης), Γκοτσούλιας, Φουρλάνος, Ντέντλερ (82′ Μπαρμπάρο), Παντελίδης (68′ Γιάννου), Άντο (32′ Μάντιτς).

Athens Kallithea (Βοσνιάδης): Κότσαρης, Μαρόττα, Τσιβελεκίδης, Καινούργιος, Μανθάτης, Σίλβα, Ματίγια (64′ Μπουλούλης), Ντεμέτριους (71′ Περέιρα), Μουτίνιο (56′ Τσιντώνης), Βασιλόγιαννης (71′ Κυνηγόπουλος), Λουκίνας (56′ Τόρες).