“Λευκή” ισοπαλία στη Νορβηγία, “απέδρασε” με το “τρίποντο” η Σερβία

Δεν κατάφερε η ομάδα του Έρλινγκ Χάλαντ να κάνει το 3/3 σήμερα, σπουδαίο διπλό πανηγύρισε η Σερβία μέσα στη Σουηδία.

Οι Σκανδιναβοί δεν κατάφεραν να επικρατήσουν της Σλοβενίας στην έδρα τους, καθώς “κόλλησαν” στο μηδέν, ενώ είχαν και την αριθμητική υπεροχή μετά την αποβολή του Μπλάζιτς στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης. Η ομάδα του Σολμπάκεν είχε την κατοχή και τις ευκαιρίες σε όλο το ματς, ωστόσο δεν κατάφερε να βρει δίχτυα, μένοντας στο 0-0. Παρά την ισοπαλία, η Νορβηγία παραμένει στην κορυφή του τέταρτου ομίλου της δεύτερης κατηγορίας του Nations League με 7 βαθμούς, ενώ η Σλοβενία “έκλεψε” τον πρώτο της βαθμό στη διοργάνωση.

Νορβηγία: Νίλαντ, Πέντερσεν, Χάντσε-Όλσεν, Έστιγκορντ, Μέλιγνκ, Οντεγκάαρντ, Αουρσνές, Μπέργκε, Ελγιουνουσί, Χάλαντ, Κινγκ.

Σλοβενία: Όμπλακ, Σίκοσεκ, Μπρεκάλο, Μπλάζιτς, Κάρνιντσικ, Βέρμπιτς, Κούρτιτς, Τσέριν, Στογιάνοβιτς, Τσέλαρ, Σέσκο.

Η Σερβία κατάφερε να πάρει τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της έστω και με το ισχνό 1-0 μέσα στη Σουηδία και κατάφερε να ανέβει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας του τέταρτου ομίλου της δεύτερης κατηγορίας στο Nations League. Το γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Γιόβιτς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Σουηδία: Όλσεν, Άντερσον, Έκνταλ, Νίλσον, Αουγκουστίνσον, Κάχουστε, Ελάνγκα, Σβάνμπεργκ, Όλσον, Κλάεσον, Κουέισον.

Σερβία: Ντμίτροβιτς, Πάβλοβιτς, Βέλκοβιτς, Μιλένκοβιτς, Τέρζιτς, Γκούντελι, Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, Λάζοβιτς, Ντούριτσιτς, Τάντις, Γιόβιτς.