“Λευκή” ισοπαλία για Παναθηναϊκό Β’

Η δεύτερη ομάδα του “τριφυλλιου” φιλοξένησε τον Απόλλωνα Πόντου στο ΟΑΚΑ και οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 0:0, για την 10η αγωνιστική του Α’ Ομίλου της Super League 2.

Ο Παναθηναϊκός Β’ υποδέχτηκε τον Απόλλωνα Πόντου στο ΟΑΚΑ και οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με σκορ 0:0, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Super League 2. H δεύτερη ομάδα του “τριφυλλιού” με 11 βαθμούς βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας, ενώ οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται εντός της ζώνης του υποβιβασμού και στην 13η θέση (7 βαθμούς).

Δυνατό παιχνίδι, όπου οι δύο ομάδες πρόσεχαν κυρίως τα μετόπισθεν. Μπιλάλ και Ταβάρες είχαν μια διπλή ευκαιρία για τους “πράσινους” στο 5′, αλλά ο τερματοφύλακας Πίτκας απομάκρυνε τον κίνδυνο. Στο 31′, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τον Μπελεβώνη, αλλά το σουτ που επιχείρησε κατέληξε κόρνερ.

Ανταγωνιστικές και στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου ήταν οι δύο ομάδες. Ο Παναθηναικός Β’ είχε πολλές ευκαιρίες, με αποκορύφωμα το χαμένο τετ-α-τετ του Ταβάρες στο 72ο λεπτό. Ο Απόλλωνας Πόντου είχε μια καλή στιγμή στο 90+1′, με το δυνατό σουτ του Δαλιανόπουλου να περνάει άουτ και το 0:0 να παραμένει ως το τέλος.

Παναθηναϊκός (Σωτήρης Αντωνίου): Ξενόπουλος, Σιδεράς, Μαρτίνης (46′ Κρυπαράκος), Ανδρικόπουλος, Εμπό (82′ λ.τρ. Τουρκοχωρίτης), Νταμπίζας (46′ Φουρτάδο), Ταβάρες, Σαρδέλης (62′ Καρβούνης), Ρόμπι, Μπιλάλ, Καραμπάς (62′ Βουτσάς).

Απόλλων Πόντου (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Μουμίν, Καλαϊτζίδης (85′ Αραβίδης), Αμπουντού, Κωστίκα, Καλογέρης, Αμαραντίδης, Μπελεβώνης, Ντιαλόσι, Λαμπίρης, Εσαλό (46′ Δαλιανόπουλος).//