“Κόλλησαν” στο μηδέν Χετάφε και Βιγιαρεάλ

Πρώτη απώλεια βαθμών για τα “κίτρινα υποβρύχια”, καθώς έμειναν στο 0-0 με τους “αθουλόνες” στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής της La Liga.

Η Βιγιαρεάλ πάλεψε, ήθελε το γκολ, ωστόσο δεν κατάφερε να επιβληθεί της Χετάφε, με τις δυο ομάδες να μένουν στο 0-0 στο “Κολιζέουμ Αλφόνσο Πέρεθ” για την τρίτη στροφή του ισπανικού πρωταθλήματος. Αυτός ήταν και ο πρώτος βαθμός για τους γηπεδούχους στη φετινή La Liga.

Το πρώτο ημίχρονο δεν έιχε αρκετές ευκαιρίες και οι δυο ομάδες δεν μπορούσαν να δημιουργήσουν χώρους για την επίτευξη ενός τέρματος. Στο 41ο λεπτό του παιχνδιού, ο Μορένο σούταρε έξω από την περιοχή, ωστόσο η προσπάθειά του σταμάτησε στον γκολκίπερ της Χετάφε. Το δεύτερο μέρος του αγώνα ήταν παρόμοιο με το πρώτο και οι δυο ομάδες δεν έβρισκαν αρκετούς χώρους. Τα “κίτρινα υποβρύχια” απείλησαν στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, όταν ο Αραμπάρι της Χετάφε έκανε χέρι στην περιοχή των γηπεδούχων, ωστόσο μετά από εξέταση του VAR φάνηκε πως δεν είχε πρόθεση και έτσι η Βιγιαρεάλ δεν κατάφερε να “κλέψει” το διπλό στο “Κολιζέουμ Αλφόνσο Πέρεθ”, με τις δυο ομάδες να “κολλάνε” στο 0-0.

Κίτρινες: 3′ Τζένε / 39′ Παρέχο, 44′ Αλμπιόλ, 73′ Κοκελίν, 90+10′ Τόρες, 90+10′ Πεντράζα.