“Εξάρα”… φιλί ζωής για τον Θεσπρωτό

Σπουδαία νίκη για την ομάδα του Χουάν Ραμόν Ρότσα, αφού επικράτησε εντός έδρας του Απόλλωνα Λάρισας με το εμφατικό 6:0.

Σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη, πανηγύρισε ο Θεσπρωτός, ο οποίος, χάρη σε δύο τέρματα του Δρίτσα, ένα στην αρχή κάθε ημιχρόνου, πρώτα στο 7ο λεπτό με σουτ και στην συνέχεια στο 47′ ξανά με σουτ, άνοιξε τον δρόμο για να έρθει ο Ρούσης με δύο δικά του γκολ στο 77′ και στο 87′ να διαμορφώσει το 5:0, στο 85′ ο Τσιμόπουλος είχε ευστοχήσει σε πέναλτι για το 4:0. Τον μεγάλο θρίαμβο υπέγραψε ο Κωνσταντίνου που διαμόρφωσε το τελικό 6:0 στο 93′.

Η ομάδα του Χουάν Ραμόν Ρότσα παραμένει μεν στην τελευταία θέση στον Βόρειο Ομίλο της Super League 2, αλλά πλησίασε με 6β., στον πόντο τον προτελευταίο Ηρακλή Λάρισας που έχει 7 βαθμούς. Από την άλλη το σύνολο του κ.Στουρνάρα έχασε την ευκαιρία να μειώσει την διαφορά από την… σωτηρία στον έναν βαθμό και παρέμεινε στους 9 βαθμούς.

ΓΚΟΛ: 7′, 47′ Δρίτσας, 77′, 87′ Ρούσης, 85′ (πεν.) Τσιμόπουλος,  90+3′ Κωνσταντίνου /-

Θεσπρωτός (Ρότσα)Τσιμόπουλος, Βασιλάκης (88′ Μαρτίνεζ), Γώγος, Ρίζος, Κωνσταντίνου, Μίγγος (70′ Λύγκας), Πανταζέλος (88′ Ντόντης), Χατζάκος, Οικονομίκος (46′ Ρούσης), Μπίκας (79′ Φακκής), Δρίτσας.

Απόλλων Λάρισας (Στουρνάρας): Οικονομόπουλος, Κοτσιανούλης, Ζαχαράκης, Ποτόσογλου, Μπαλογιάννης, Κλιγγόπουλος, Αυλωνίτης (66′ λ.τ Ούμολι), Χαλάτσης, Καλούσης, Διβανές (52′ Μπεκιαρίδης), Νούσιος.