“Έκλεψε” το βαθμό στη Νίκαια η Οσέρ

Η Νις, παρά τις πολλές ευκαιρίες της, “στραβοπάτησε” κόντρα στην ομάδα του Κριστόφ Πελισιέ (1:1), στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Ligue 1, χάνοντας την ευκαιρία να φτάσει πιο κοντά στα ευρωπαϊκά “εισιτήρια”. Οι φιλοξενούμενοι παραμένουν κοντά στην “επικίνδυνη ζώνη”, όμως πρόσθεσαν ένα βαθμό στο… σακούλι τους.

Το πρώτο 30λεπτο του αγώνα κύλησε χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες για τις δύο ομάδες, με τους γηπεδούχους να έχουν τον απόλυτο έλεγχο. Στο 36ο λεπτό η Οσέρ άνοιξε το σκορ, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού, με τον Γκοτιέ Εν να σκοράρει με διαγώνιο σουτ από το ύψος του πέναλτι. Στο 42′, η Νις είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει από την άσπρη βούλα, όμως ο Λαμπόρντ δεν κατάφερε να νικήσει τον Ραντού. Η ισοφάριση ήρθε, τελικά, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, με τον Λοτόμπα να σεντράρει στην περιοχή και τον Λαμπόρντ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με δυνατή κεφαλιά. Στο δεύτερο ημίχρονο το γήπεδο… έγερνε, όμως το σύνολο του Ντιντιέ Ντιγκάρ δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις πολλές φάσεις που δημιούργησε, έχοντας μάλιστα και δοκάρι στο 60′.//