Πρόσφεραν θέαμα ΟΦΗ και Χανιά

Η ομάδα του Ντραμπράουσκας αναδείχθηκε ισόπαλοι 2-2 απέναντι στο σύνολο του Γιάννη Ταουσιάνη, σε ένα χορταστικό παιχνίδι στο πλαίσιο του φιλικού προπονητικού χαρακτήρα, με αφορμή την διακοπή για τους αγώνες των Εθνικών ομάδων.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΟΦΗ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, προσπάθησε να παίξει ωραίο ποδόσφαιρο και έδειξε ότι έχει όρεξη να δημιουργήσει φάσεις. Οι Κρητικοί βρήκαν μάλιστα νωρίς το γκολ, αφού στο 11’, μετά από ωραίο γύρισμα του Αμπάντα, ο Σερβιλάκης πέτυχε αυτογκόλ και άνοιξε το σκορ.

Στο δεύτερο μέρος τα Χανιά ανέβασαν την απόδοσή τους καταφέρνοντας να φτάσουν και στην ισοφάριση με τον Μάναλη να σκοράρει εξ επαφής ενώ λίγο αργότερα είχαν και δοκάρι με τον Μανουσάκη.

Στη συνέχεια ο Βάλντας Νταμπράουσκας άνοιξε κι άλλο το rotation, δίνοντας χρόνο συμμετοχής και σε άλλους ποδοσφαιριστές. Λίγα λεπτά πριν το φινάλε ο ΟΦΗ βρήκε και δεύτερο γκολ με σκόρερ τον Ντίκο, ο οποίος έκανε το 2-1 μετά από σέντρα του Λάρσον.

Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε ο Ματάους με κεφαλιά, λίγα λεπτά πριν την λήξη του παιχνιδιού.//ΓΓ