Πρεμιέρα με ισοπαλίες

Για την πρώτη αγωνιστική της Super League 2, Πανσερραϊκός και Θεσπρωτός έφεραν ισοπαλία 1-1, ενώ στο άλλο παιχνίδι Επισκοπή και Ολυμπιακός, σε ένα συγκλονιστικό φινάλε με δύο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα, ήρθαν ισόπαλοι με το ίδιο σκορ (1-1).

Σέντρα στη Super League 2 και τα δύο ματς που έκλεισαν το πρόγραμμα του Σαββάτου (5/11) ήρθαν ισοπαλία και μάλιστα με το ίδιο σκορ (1-1).

Στο ντεμπούτο του Γιάννη Οκκά στον “ερυθρόλευκο” πάγκο, η δεύτερη ομάδα των Πειραιωτών ήρθε ισόπαλη με σκορ 1-1 κόντρα στην Επισκοπή. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 64ο λεπτό, καθώς ο Παύλος Μαυρουδής αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα. Οι κρητικοί άνοιξαν το σκορ στο 90ο λεπτό με τον Χοβανισιάν, ωστόσο ο Ολυμπιακός πήρε την ισοπαλία με τον Λιάτσο να βρίσκει δίχτυα στο 90+2′.

Επισκοπή: Καλογεράκης, Πολίτης, Κούτσιας, Κεφαλάς, Λάμτσε, Εμπουέλε, Σαμουκασόβι, Σκεντεράι, Σταθόπουλος, Χοβανισιάν, Παπαδόπουλος

Ολυμπιακός Β’: Στουρνάρας, Αποστολόπουλος, Νταμπό, Κωστή, Νίκολιτς, Μαυρουδής, Μαρίνος, Βοΐλης, Χρυσόπουλος, Κινκουέ, Καράκουτης

Στο άλλο παιχνίδι του Σαββάτου (5/11) για τον Α’ όμιλο, ισόπαλο έληξε το ματς μεταξύ του Πανσερραϊκού και του Θεσπρωτού. Ο Δρίτσας άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενουμένους, με τον Σαΐντ να ισοφαρίζει στο 80ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλντι.

Πανσερραϊκός: Γιαννίκογλου, Δεληγιαννίδης (72′ Ζέρης), Πεταυράκης, Καρασαλίδης, Παντεκίδης, Σιόντης (76′ Στίνα), Σοφιανός, Ανάκογλου (65′ Κατσαντώνης), Μούργος (76′ Μυστακίδης), Κανίς, Σαΐντ.

Θεσπρωτός: Τσιμόπουλος, Γώγος, Βασιλάκης, Βαλέντε, Ρίζος, Μπίκας (65′ Λύγκας), Κωνσταντίνου, Μίγγος, Διγκόζης (82′ Πανταζέλος), Δρίτσας, Μπονίγια.