Εύκολο τρίποντο για Μπρέντφορντ, προσπέρασε τη Λίβερπουλ

Οι “μέλισσες” με ευκολία επικράτησαν 2:0 της Μπόρνμουθ στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Premier League, πήραν το τρίποντο και πέρασαν στην 8η θέση της βαθμολογίας.

Άνετη νίκη για τη Μπρέντφορντ, η οποία προσπέρασε τη Λίβερπουλ στη βαθμολογία, μετά την ήττα της από την Μπράιτον, καθώς νίκησε 2:0 τη Μπόρνμουθ. Έτσι, ανέβηκε στην 8η θέση της βαθμολογίας, ενώ οι “φιλοξενούμενοι” παραμένουν εκτός επικίνδυνης ζώνης και στην 17η θέση.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν νωχελικά το παιχνίδι, χωρίς κάποια να δημιουργήσει σημαντικές προϋποθέσεις για γκολ. Στο 37ο λεπτό, ο Σενέσι τράβηξε άτσαλα τον αντίπαλό του, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα. Ο Τόνεϊ ανέλαβε την εκτέλεσή του, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το 1:0. To ημίχρονο τελείωσε με τις δύο ομάδες να μην απειλούν ιδιαίτερα και τους “γηπεδούχους” μπροστά στο σκορ. Στην επανάληψη, οι “φιλοξενούμενοι” προσπάθησαν να απειλήσουν και το πέτυχαν με τον Ντεμπελε, που βρέθηκε σε θέση βολής μέσα στην περιοχή και σούταρε, όμως ήταν άστοχος. Ο Γένσεν στη συνέχεια απάντησε, πήρε την ασίστ από τον Ντα Σίλβα και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.//