«Πολυβόλο» ο Φούντας, σκόραρε δις στην νίκη της DC United

Ο 26χρονος Έλληνας διεθνής μεσοεπιθετικός συνεχίζει τις τρομερές εμφανίσεις στο MLS.

Ο Ταξιάρχης Φούντας πραγματοποιεί κορυφαίες εμφανίσεις στο MLS. Αυτή τη φορά στον αγώνα της DC United απέναντι στην Dynamo Huston πέτυχε δύο γκολ και οδήγησε την ομάδα του στη νίκη με 2-0.

Στο 35ο λεπτό του αγώνα, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά, η μπάλα του στρώθηκε στο ύψος της μεγάλης περιοχής και με πλασέ στην κίνηση άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

Οκτώ λεπτά αργότερα(43′) με σουτ μέσα από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του ανήμπορου να αντιδράσει τερματοφύλακα της Houston για το 2-0.

Όπως ήταν φυσικό, ο Φούντας αναδείχθηκε MVP της αναμέτρησης. Επίσης, αξίζει να σημειωθεί πως ο διεθνής μεσοεπιθετικός έφτασε τα τέσσερα γκολ σε ισάριθμους αγώνες, ενώ έχει μοιράσει και μία ασίστ στους συμπαίκτες του.