Παραμένει σε τροχιά Ευρώπης η Μόντσα

Το… όνειρο της κατάκτησης ενός ευρωπαϊκού “εισιτηρίου” για τη Μόντσα συνεχίζεται μετά τη νίκη της με 1-0 επί της Κάλιαρι.

Το τέταρτο “τρίποντο” στην τελευταία πεντάδα αγώνων για τους “μπιανκορόσι” υπέγραψε λίγο πριν από την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου (42′) ο γιος του μεγάλου άσου του παρελθόντος, Πάολο Μαλντίνι, Ντανιέλ, ο οποίος αγωνίζεται δανεικός από την ομάδα που διέπρεψε ο πατέρας του, τη Μίλαν.

Η Κάλιαρι πήγε στο “Μαρτσενάρο” προερχόμενη από δύο συνεχόμενες νίκες, ωστόσο, σήμερα (16/3) δεν κατάφερε να πάρει ούτε βαθμό.

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε η Τορίνο, μετά από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες που είχαν προηγηθεί. Η “γκρανάτα”, μάλιστα, πέτυχε το “τρίποντο” στο “Φρίουλι” επί της Ουντινέζε με 2-0, με δύο τέρματα στο ξεκίνημα των ημιχρόνων (Ζαπάτα στο 10′ και Βλάσιτς στο 53′).