Πανηγύρισε τον πρώτο του τίτλο με δύο γκολ ο Κριστιάνο

Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ σκόραρε δις στον τελικό του Κυπέλλου Πρωταθλητριών Αραβίας κόντρα στην Αλ Χιλάλ και χάρισε στην Αλ Νασρ το τρόπαιο.

Τον πρώτο του τίτλο με τη φανέλα της Αλ Νασρ πανηγύρισε ο Κριστιάνο Ρονάλντο. Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ, σκόραρε δύο τέρματα και χάρισε στην ομάδα του το πολυπόθητο τρόπαιο, επικρατώντας 2:1 της Αλ Χιλάλ και άνοιξε λογαριασμό και στη Μέση Ανατολή.

Η Αλ Χιλάλ άνοιξε το σκορ στο 51ο λεπτό ενώ στο 71ο ο Αμπντουλελάχ αλ Αμρί  άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες με τη νίκη να δείχνει πως κλειδώνει για την ομάδα του Ζόρζε Ζεζούς.

Όπως ο Κριστιάνο Ρονάλντο είπε την τελευταία λέξη καθώς τρία λεπτά αργότερα ισοφάρισε και οδήγησε το ματς στην παράταση. Εκεί ο 38χρονος με κεφαλιά έγραψε το 2:1 και έδωσε τον τίτλο στην ομάδα του.//Μ