Ούτε τώρα η Λυών

Η ομάδα του Λοράν Μπλαν έμεινε στο 1:1 κόντρα στη Ναντ στο “Groupama Stadium”, φτάνοντας με αυτόν τον τρόπο τις τρεις διαδοχικές ισοπαλίες σε παιχνίδια για τη Ligue 1.

Μόλις στο 2ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν, σοκάροντας τους πάντες. Μετά από ένα σουτ του Μοχαμέντ που απέκρουσε ο Ρίου, η μπάλα βρήκε στον Λουκεμπά και από εκεί πήγε στα δίχτυα. Η Λυών έβγαλε… αντίδραση μετά το αυτογκόλ, πήρε μέτρα και στο 24ο λεπτό ισοφάρισαν με τον Λακαζέτ. Ωστόσο, από εκείνο το σημείο κι έπειτα έχασε πλήρως το ρυθμό της. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Κομπουαρέ είχαν τον έλεγχο, όμως δεν μπήκε κανένα γκολ με το σκορ να μένει ως έχει έως το φινάλε.

Οι “λιονέ” παρέμειναν στην 10η θέση, έχοντας 41 βαθμούς, πέντε λιγότερους από την 6η Λιλ. Την ίδια στιγμή, η 14η Ναντ έφτασε τους 30 και πλέον είναι στο +7 από τη 17η Οσέρ.//