Σήμερα (15/5, 16:30, ΕΡΤ3, ΕΡΑΣΠΟΡ) οι δύο πρωταθλητές των Ομίλων της Σούπερ Λιγκ 2, Λεβαδειακός και Βέροια, θα συγκρουστούν ξανά στη ρεβάνς του 1-0 υπέρ των Βοιωτών στην Ημαθία την περασμένη εβδομάδα(8/5),με φόντο την άνοδο στη Σούπερ Λιγκ 1.
Δεν υπάρχει άλλο ματς πλέον. Η μεγάλη ώρα έφτασε. Σήμερα στις 16:30 θα παρακολουθήσετε ζωντανά από την συχνότητα της ΕΡΤ3 την σπουδαία αναμέτρηση ανάμεσα στον Λεβαδειακό και την Βέροια, στη ρεβάνς του 1-0 που επικράτησαν πριν μερικές μέρες(8/5) οι «πράσινοι» στην Ημαθία.
Ο Λεβαδειακός έκανε το πιο καθοριστικό βήμα για την επιστροφή του στη Super League 1 μετά από τρία χρόνια, «έσπασε» το εντός έδρας αήττητο της Βέροιας για τη φετινή σεζόν, επικράτησε με 1-0 και έχει το πάνω χέρι, καθώς «βολεύεται» με δύο αποτελέσματα. Ο Λούκας Πολέτο έβαλε σε θέση οδηγού τους Βοιωτούς, στην κούρσα για την απευθείας άνοδο στην μεγάλη κατηγορία. Το γκολ του Βραζιλιάνου, με ιταλική υπηκοότητα, πλάγιου επιθετικού, έκανε τη διαφορά για την ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη, που κρατάει πλέον την τύχη στα χέρια της.