Όλα στο “μηδέν”

Κρίσταλ Πάλλας και Νότιγχαμ αναδείχτηκαν ισόπαλες χωρίς (0-0) σκορ σε ένα παιχνίδι όπου η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη ήταν πιο απειλητική χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει.

Σε ένα παιχνίδι που θα ξεχαστεί γρήγορα οι “αετοί” του Λονδίνου και η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη αναδείχτηκαν ισόπαλες χωρίς σκορ (0-0).

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης η Νότιγχαμ ήταν αυτή που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς όμως να καταφέρει να το μετουσιώσει σε κάποιο γκολ. Στο 21ο λεπτό η ομάδα του Στιβ Κούπερ έφτασε πολύ κοντά στο να ανοίξει το σκορ, αλλά το σουτ του Γκίμπς Γουάιτ τράνταξε το το αριστερό δοκάρι του Τζόνστον. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Μουρίγιο πήγε να βάλει το γκολ της χρονιάς. Ο Βραζιλιάνος στόπερ πήρε την μπάλα λίγο πιο μπροστά από τη σέντρα και με ένα φοβερό σλάλομ απέφυγε όποιον βρήκε μπροστά του έφτασε απέναντι από τον τερματοφύλακα, έκανε το σουτ αλλά ο πορτιέρο της Κρίσταλ Πάλλας του αρνήθηκε το γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο προπονητές προσπάθησαν ανακατέβοντας την τράπουλα να κάνουν τις ομάδες του να φτάσουν στο γκολ, αλλά κάτι τέτοιο δεν συνέβη. Η μόνη  αξιοσημείωτη ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε στο 86ο λεπτό και άνηκε στους φιλοξενούμενους όταν η μπάλα μετά από εκτέλεση κόρνερ έφτασε στον Ελάνγκα, αυτός επιχείρησε το σουτ αλλά η μπάλα κόντραρε πάνω στα σώματα και πέρασε άουτ.