Οι “λεπίδες” σόκαραν την Βίλα

Η Σέφιλντ πήρε χρυσό βαθμό από την Άστον Βίλα στο “Βίλα Πάρκ” με τις δυο ομάδες να σκοράρουν στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης για να έρθει το ισόπαλο αποτέλεσμα με 1-1.

Η Άστον Βίλα φιλοξένησε την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Premier League. Οι “λεπίδες” αμύνονταν σε μεγάλο διάστημα της αναμέτρησης, με την ομάδα του Ουνάι Έμερι να προσπαθεί να διασπάσει την άμυνα των φιλοξενούμενων σε όλη τη διάρκεια του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν για να ανοίξουν το σκορ, αλλά η άμυνα των “λεπίδων” κρατούσε το μηδέν για όλη την διάρκεια του δευτέρου μέρους. Στις καθυστερήσεις ο Άρστερ σκόραρε για την Σέφιλντ, βάζοντας τη σε θέση οδηγού για ντα τελευταία πέντε λεπτά. Ο Ζανιόλο εκμεταλλεύτηκε το κενό στην άμυνα των παικτών των φιλοξενούμενων και ισοφάρισε με το τελικό σκορ να είναι 1-1. Η Βίλα έχασε πολύτιμους βαθμούς για τη συνέχεια του πρωταθλήματος με την Σέφιλντ να μένει με την προσπάθεια για την νίκη που δεν ήρθε ποτέ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της 18ης αγωνιστικής της Premier League: