Οι… μέλισσες τσίμπησαν τις “αλεπούδες”

Παρόλο που προηγήθηκε 2-0, η Λέστερ δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμά της, με τη Μπρέντφορντ να ισοφαρίζει σε 2-2 και να κλέβει τον βαθμό της ισοπαλίας, στην πρεμιέρα της Premier League.

Η Λέστερ ευτύχισε να προηγείται στο ημίχρονο μετά από μία εκτέλεση κόρνερ του Μάντισον, ο οποίος βρήκε το κεφάλι του Καστάνιε και εκείνος με μία δυνατή κεφαλιά, άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι “αλεπούδες” σημείωσαν γκολ από τα αποδυτήρια, καθώς μόλις στο 46ο λεπτό ο Χολ σκόραρε μετά από ασίστ του Βάρντι. Η Μπρέντφορντ κατάφερε να ξαναμπεί στο παιχνίδι με ένα εξαιρετικό τελείωμα του Τόνεϊ, που μείωσε σε 2-1 στο 62′. Εκεί που όλα έδειχναν… Λέστερ, ο Ντασίλβα με ένα εξαιρετικό τελείωμα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γουόρντ στο 86′ “κλέβοντας” την ισοπαλία για τις “μέλισσες”.

Λέστερ (Μπρένταν Ρότζερς): Γουόρντ, Αμάρτεϊ, Φοφανά, Έβανς, Τζάστιν,  Εντίντι,  Τίλεμανς, Μάντισον, Χολ (Ντάκα 73′), Καστάνιε, Βάρντι

Μπρέντφορντ (Τόμας Φρανκ): Ράγια, Χίκι (Σόρενσεν 84′), Γιάνσον, Μι (Πότερ 59′), Χένρι, Γένσεν (Ντασίλβα 59′), Νέργκαρντ (Μπαπτίστε 73′), Τζανέλ, Μπεούμο, Τόνεϊ, Βίσα (Ντερβίσογλου 84′)