Οι διαιτητές της 12ης αγωνιστικής στην Super League 2

 

Το πρωτάθλημα της δεύτερης εθνικής κατηγορίας συνεχίζεται με αμείωτο ρυθμό, με την ΚΕΔ να ενημερώνει για τους “άρχοντες” των αγώνων, της 12ης αγωνιστικής, όπου ξεχωρίζουν αρκετά δυνατά παιχνίδια.

H Super League 2 βρίσκεται σε πλήρη δράση, με την αγωνία και το ενδιαφέρον να παραμένουν σε υψηλό επίπεδο, ειδικά για την άνοδο των ομάδων, στην μεγάλη κατηγορία. Από το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής, ξεχωρίζουν κάποιες δυνατές αναμετρήσεις, με την ΚΕΔ να γνωστοποιεί τους διαιτητές, που θα διευθύνουν τα παιχνίδια.

Ο Δραγούσης θα βρεθεί στο Μακεδονικός-Αναγέννησης Καρδίτσας, με τον Μπεκιάρη να διευθύνει το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, ανάμεσα σε Ηρακλή και ΠΑΟΚ Β’. Στο νότιο όμιλο, ο Τζοβάρας, διαιτητής κυρίως της Super League, ορίστηκε για το Χανιά-Κηφισιά, ενώ ο Τζαμοτζαντώνης, θα βρεθεί στο ντέρμπι του Απόλλωνα Σμύρνης με την Athens Kallithea.

Αναλυτικά οι ορισμοί:

Βόρειος όμιλος

Μακεδονικός-Αναγέννηση Καρδίτσας (Παρασκευή 20/01 – 15:15)
Διαιτητής: Δραγούσης (Κιλκίς)
Βοηθοί: Θανασίας (Ηπείρου), Μπαλιακάς (Κοζάνης)

Ηρακλής-ΠΑΟΚ Β (Σάββατο 21/01 13:45)
Διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)
Βοηθοί: Βασιλόπουλος (Έβρου), Μπάλας (Τρικάλων)

Παναθηναϊκός Β-Διαγόρας (Κυριακή 22/01 – 14:45)
Διαιτητής: Ρεντίγης (Αν. Αττικής)
Βοηθοί: Ψύλλος (Λέσβου), Φραγκιαδάκης (Λασιθίου)

Πανσερραϊκός-Ηρακλής Λάρισας (Κυριακή 22/01 – 14:45)
Διαιτητής: Μέγας (Πιερίας)
Βοηθοί: Βογιατζής (Μακεδονίας), Τσιλκητάρη (Πιερίας)

Αλμωπός Αριδαίας-Νίκη Βόλου (Κυριακή 22/01 – 14:45)
Διαιτητής: Σιντόρης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Αναστασιάδης (Σερρών), Δανδανόπουλος (Ξάνθης)

Βέροια-Απόλλων Πόντου (Κυριακή 22/01 – 14:45)
Διαιτητής: Τσιοφλίκη (Λάρισας)
Βοηθοί: Μάνος (Λάρισας), Δεδικούσης (Λάρισας)

Θεσπρωτός-Απόλλων Λάρισας (Δευτέρα 23/01 – 14:45)
Διαιτητής: Αργυρός (Πέλλας)
Βοηθοί: Λιόντος (Ηπείρου), Δέλλιος (Πέλλας)

Ρεπό: ΑΕΛ

Νότιος Όμιλος

Παναχαϊκή-ΑΕΚ Β (Σάββατο 21/01 – 14:45)
Διαιτητής: Τσάκαλης (Ηλείας)
Βοηθοί: Καραλής (Ηλείας), Ισακωβίδης (Λακωνίας)

Καλαμάτα-Προοδευτική (Σάββατο 21/01 – 14:45)
Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθηνών)
Βοηθοί: Μητροφάνης (Αθηνών), Νικολάου (Αθηνών)

Επισκοπή-ΟΦ Ιεράπετρας (Κυριακή 22/01 – 14:45)
Διαιτητής: Τσατσούλης (Αθηνών)
Βοηθοί: Τσακίρης (Δράμας), Νάστος (Πρέβεζα-Λευκάδας)

Χανιά-Κηφισιά (Κυριακή 22/01 – 14:45)
Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Βεργέτης (Αργολίδας), Κορώνας (Πειραιά)

Ηλιούπολη-ΠΑΟ Ρουφ (Κυριακή 22/01 – 14:45)
Διαιτητής: Στεργιώτης (Αθηνών)
Βοηθοί: Κομισοπούλου (Χανίων), Δέτση (Δωδ/σου)

Απόλλων Σμύρνης-Athens Kallithea (Δευτέρα 23/01 15:15)
Διαιτητής: Τζαμοτζαντώνης (Χιου)
Βοηθοί: Στάικος (Λασιθίου), Νίκζας (Λάρισας).

Ολυμπιακός Β-Ηρόδοτος (Τρίτη 24/01 – 14:45)
Διαιτητής: Βάτσιος (Αν.Αττικής)
Βοηθοί: Πλάκας (Δυτ.Αττικής), Μανούρας (Δυτ. Αττικής)

Ρεπό: Αιγάλεω.//


ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΟΜΑΔΕΣ