Ο Σαβανιέ “λύτρωσε” τη Μονπελιέ στις καθυστερήσεις

Στο δεύτερο χρονικά ματς της 8ης ημέρας της Ligue 1, οι γηπεδούχοι κατάφεραν στο τέλος να “σπάσουν” το αρνητικό τους σερί, επικρατώντας με 2-1 του Στρασβούργου.

Σε μια συγκλονιστική “μάχη”, η Μονπελιέ κατάφερε να πάρει το “τρίποντο” χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σαβανιέ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης κόντρα στο Στρασβούργο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Νορντέν στο 17΄, ενώ λίγο αργότερα, ο ίδιος παίκτης σκόραρε για δεύτερη φορά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, αλλά το γκολ δε μέτρησε μετά από έλεγχο που έγινε στο VAR και τέσσερα λεπτά πριν το 90΄ ο Ντιαλό έφερε το ματς στα ίσια. Όλα έδειχναν ότι οι φιλοξενούμενοι θα έφευγαν με την 6η ισοπαλία στο πρωτάθλημα, αλλά στο πέμπτο λεπτό των καθυτερήσεων, ο Σαβανιέ με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-1.