Ο Παυλίδης έστειλε… στη ζώνη του υποβιβασμού τον Άγιαξ

Συνεχίζει τις κακές του εμφανίσεις στο ολλανδικό πρωτάθλημα ο “Αίαντας”, που ηττήθηκε εντός έδρας από την Άλκμααρ με 2-1 και βρίσκεται πλέον στην 16η θέση της Eredivisie. Σκόραρε για 8η συνεχόμενη αγωνιστική ο Έλληνας επιθετικός.

Ο Άγιαξ βρίσκεται πια στη 16η θέση και στη ζώνη του υποβιβασμού, μετά από τη νέα θλιβερή εμφάνιση και ήττα από την Άλκμααρ του Βαγγέλη Παυλίδη.

Στην αναμέτρηση, ο ασταμάτητος Έλληνας φορ με φοβερό τελείωμα σκόραρε για 8η συνεχόμενη αγωνιστική και έκανε το 1-0 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Μάλιστα, τα πράγματα δυσκόλεψαν για τον “Αίαντα” όταν ο Ντε Βιτ έκανε το 2-0 στο 57’.

Το τέρμα του Φαν ντεν Μπούμεν (73’) έφερε κάποιες ελπίδες, όμως ο Άγιαξ δεν κατάφερε ποτέ να κυνηγήσει με αξιώσεις το δεύτερο γκολ και την ισοφάριση. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι με το νέο τρίποντό τους ανέβηκαν στην κορυφή της βαθμολογίας.//ΓΓ.