Ο 40χρονος Φόστερ επέστρεψε στη δράση, έπιασε πέναλτι και η Ρέξαμ “αγκάλιασε” την άνοδο! (video)

Ακόμη μία σπουδαία ιστορία γράφτηκε στις κατηγορίες της Αγγλίας. Ο 40χρονος τερματοφύλακας επέστρεψε στην ενεργό δράση πριν από μερικές ημέρες και έβαλε το… χεράκι του σε μία στιγμή που θα μείνει ανεξίτηλη.

Ρέξαμ και Νοτς Κάουντι αναμετρήθηκαν μεταξύ τους και πριν τον αγώνα ισοβαθμούσαν στους 100 βαθμούς με τα ίδια γκολ στο ενεργητικό τους. Πριν από μερικές εβδομάδες, ο ιδιοκτήτης της Ρέξαμ, Ράιαν Ρέινολντς, απέκτησε τον Μπεν Φόστερ, θέλοντας να ενισχύσει την προσπάθεια της ομάδςα του για να κερδίσει την άνοδο. Ο Άγγλος τερματοφύλακας είχε κρεμάσει τα γάντια του όταν η Γουότφορντ υποβιβάστηκε στην Championship το περασμένο καλοκαίρι, ωστόσο αποφάσισε να επιστρέψει στη δράση, κάνοντας… θόρυβο στο πιο κρίσιμο ματς της χρονιάς.

Ο 40χρονος Φόστερ, έπιασε πέναλτι της Νοτς Κάουντι στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, κράτησε το 3:2 υπέρ της ομάδας του και της χάρισε τεράστια νίκη. Με αυτό το τρίποντο, η Ρέξαμ βρίσκεται στο +3 από τη δεύτερη Νοτς Κάουντι και έχει παιχνίδι λιγότερο, ενώ απομένουν τρεις αγωνιστικές για το φινάλε του πρωταθλήματος. Βάζοντας το χεράκι του, λοιπόν, ο Φόστερ έγραψε μία σπουδαία ιστορία στις κατηγορίες της Αγγλίας και χάρισε απίστευτους πανηγυρισμούς στον κόσμο της ομάδας, η οποία βρίσκεται “αγκαλιά” με την άνοδο στη League 2.//