Ντεμπούτο με… buzzer beater για τον Μέσι (video)

Ο Αργεντινός άρχισε ιδανικά την θητεία του στην Ίντερ Μαϊάμι, με τον 36χρονο να μπαίνει αλλαγή στο 54′ κόντρα στην Κρους Ασούλ για το Leagues Cup και να γράφει το τελικό 2-1 για την ομάδα του με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ στο 94ο λεπτό.

Με το… καλημέρα ο Λιονέλ Μέσι έκανε τα… δικά του στο Leagues Cup! Ο Αργεντινός σούπερ σταρ πραγματοποίησε το ντεμπούτο του πριν από λίγες ώρες με την Ίντερ Μαϊάμι, όπως και ο Σέρχιο Μπουσκέτς. Ο “pulga” μπήκε στον αγωνιστικό χώρο εν μέσω αποθέωσης, ενώ σκόραρε στις καθυστερήσεις με απευθείας εκτέλεση φάουλ, χαρίζοντας τη νίκη στη νέα του ομάδα.

Σημειώνεται πως η Ίντερ Μαϊάμι είχε ανοίξει το σκορ στο 44′ με τον Τέιλορ και ισοφαρίστηκε προσωρινά στο 65′ από τον Αντούνα, σε ένα ματς όπου έκανε ντεμπούτο με την ομάδα του MLS και ο Σέρχιο Μπουσκέτς, μπαίνοντας αλλαγή στο 54ο λεπτό όπως και ο Μέσι.//Κ.