Νίκη… θρίλερ για τη Ράγιο Βαγιεκάνο

Για την 7η αγωνιστική της Λα Λίγκα, η ομάδα του Άντονι Ιραόλα επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα, καθώς νίκησε με 2-1 την Έλτσε και την “βύθισε” στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στο πρώτο μισό της βαθμολογίας ανέβηκε η Ράγιο Βαγιεκάνο, καθώς νίκησε με 2-1 στο “Estadio de Vallecas” την ουραγό Έλτσε, για την 7η αγωνιστική της Λα Λίγκα. “Χρυσός” σκόρερ για τους “φρανχιρόχος” ο Λόπεθ στο 90+6′.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Μπογιέ στο 32′, αλλά οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση και ισοφάρισαν στο 40′ με τον Καμέγιο. Σκορ πρώτου ημιχρόνου 1-1, με την Ράγιο να ψάχνει πάση θυσία το τρίποντο. Πίεσε σε όλο το ματς για τη νίκη και τελικά δικαιώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα (90+6′), χάρη στο γκολ του Λόπεθ. Τελευταία με έναν βαθμό η Έλτσε, έπειτα από τις πρώτες 7 αγωνιστικές του ισπανικού πρωταθλήματος και η συνέχεια φαντάζει δύσκολη.