Nίκη με ανατροπή για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου

Η ομάδα από της Σέρρες ήταν αυτή που κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη με 4:3 στο τρομερό παιχνίδι κόντρα στον Πανδραμαϊκό για την αναμέτρηση της 11ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής.
Σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι, ο Απόλλων Παραλιμνίου κέρδισε 4:3 τον αξιόμαχο Πανδραμαϊκό, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Γ΄ Εθνικής. Το παιχνίδι δεν είχε διεξαχθεί την ημέρα που πραγματοποιήθηκαν τα υπόλοιπα παιχνίδια της κατηγορίας, καθώς οι “γηπεδούχοι” είχαν αγωνιστικές υποχρεώσεις για το Κύπελλο Ελλάδας.

Έτσι, ο Γκέκας άνοιξε το σκορ στο 7 με πέναλτι, με τον Μπάμπουρα να ισοφαρίζει σε 1:1 στο 27ο λεπτό. Οι “φιλοξενούμενοι” πέρασαν μπροστά στο σκορ με το τέρμα του Γκέκα στο 28′ όμως στο 61′ ο Απόλλων Παραλιμνίου έφερε και πάλι την ισορροπία στο παιχνίδι, ισοφαρίζοντας σε 2:2. Το 3:2 έκανε ο Ελέζι στο 64′ ενώ λίγα λεπτά αργότερα ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 4:2. Το τελικό 4:3 διαμόρφωσε στο 94′ ο Αχαλινόπουλος.

Τώρα ο Απόλλων Παραλιμνίου βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής από τον πρωτοπόρο Καμπανιακό.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ: Φ. Κουτζαβασίλης, Κουτσεκτσίδης, Ιωάν. Κουτζαβασίλης, Γκούμας, Γεωργιάδης, Καρυοφύλλης (66’ Καραμπατάκης, Γκέκας, Έλέζι, Πέτρου, Παπαδόπουλος (46’ Τσομαχασβίλι) , Τζαμπέγια (46’ Γάκης).

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ: Μάντζαρης, Μεντής, Ντόσης, Βασιλίεβιτς, Μαχαίρας, Χατζηκυριάκου, Αχαλινόπουλος, Ρεβυθόπουλος, Κουκόλης, Μπάμπουρας, Παυλίδης.