Νίκη με ανατροπή για τη Ρέιντζερς του Τσόλακ

Η ομάδα του Τζιοβάνι φαν Μπρόνκχορστ επικράτησε με 2-1 της Λίβινγκστον εκτός έδρας, παρότι βρισκόταν πίσω στο σκορ για το μεγαλύτερο διάστημα του ματς, με τον πρώην επιθετικό του ΠΑΟΚ να αγωνίζεται καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Η Ρέιντζερς πέτυχε εντυπωσιακή ανατροπή επί της Λίβινγκστον στην πρεμιέρα της φετινής Πρέμιερσιπ Σκωτίας. Η ομάδα του βαν Μπρόνκχορστ επικράτησε με 2-1 επί της Λίβινγκστον, παρότι βρισκόταν πίσω στο σκορ για το μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα.

Ο Αντόνιο Τσόλακ αγωνίστηκε καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, με τον 28χρονο επιθετικό να σκοράρει μάλιστα στο 54ο λεπτό αλλά το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Τα γκολ της μεγάλης ανατροπής της Ρέιντζερς πέτυχαν μέσα σε δύο λεπτά ο Άρφιλντ στο 72′ και ο αρχηγός Ταβερνιέ στο 74′. Η Λίβινγκστον είχε πάρει από νωρίς (5′) το προβάδισμα με τον Νούμπλε, αλλά δεν μπόρεσε να κρατήσει το υπέρ της σκορ τελικά.