Νέο γκολ για τον Φούντα! (video)

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι, ο Έλληνας επιθετικός βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ με εκτέλεση πέναλτι στην άνετη νίκη της ομάδας του.

Η DC United του Ταξιάρχη Φούντα επιβλήθηκε με 3:0 επί της Σάρλοτ στο πρωτάθλημα του MLS, με τον Έλληνα επιθετικό να σκοράρει για δεύτερο σερί παιχνίδι με όμορφη εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο ίδιος στο 34ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αυτό ήταν και το δεύτερο γκολ του Φούντα μέσα σε μια εβδομάδα στο MLS μετά από το “παρεθνικό” του τέρμα κόντρα στο Ορλάντο με ωραίο τελείωμα. Για την ιστορία, ο Μπεντέκε έκανε το 2:0 στο 75, ενώ το ματς… το καθάρισε ο Γκριν στις καθυστερήσεις του αγώνα για το τελικό σκορ (3:0) υπέρ της DC United, η οποία ανέβηκε στην 7η θέση της κατάταξης και στο -7 από την κορυφή.//Γ.