Νέα ήττα από τη Σερβία για την Εθνική Νεανίδων

Τα κορίτσια μας ηττήθηκαν εκ νέου από τη Σερβία, αυτή τη φορά με σκορ 3:1, σε φιλική αναμέτρηση η οποία διεξήχθη στο Στάδιο Νέας Σμύρνης, στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων για τη συμμετοχή τους στην 2η προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος WU-19 2023.

Η Εθνική Νεανίδων ηττήθηκε το Σάββατο (18/2) από την αντίστοιχη της Σερβίας σε φιλική αναμέτρηση και σήμερα στο ίδιο γήπεδο, στο Στάδιο Νέας Σμύρνης, έχασε με 3:1 στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων για τη συμμετοχή τους στην 2η προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος WU-19 2023.

Στο 9ο λεπτό το δυνατό σουτ της Καρυπίδη σταμάτησε στο δοκάρι. Η Σερβία προηγήθηκε στο 37ο λεπτό με σκόρερ την Μάτεγιτς, η οποία μπήκε στη περιοχή και νίκησε την Στανίνου σημειώνοντας το 1:0. Ένα λεπτό αργότερα η Εθνική Ομάδα ισοφάρισε με διαγώνιο σουτ της Χαλατσογιάννη από την μεγάλη περιοχή μετά από πάσα της Γιαννακά.

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Ethniki Omada (@ethnikiomada)

Στο 66ο λεπτό η Μάτεγιτς βγήκε σε θέση τετ α τετ από πάσα της Σάριτς και σημείωσε το 2:1. Η Μάτεγιτς στο 86ο λεπτό σημείωσε χατ τρικ με σουτ από τη μεγάλη περιοχή διαμορφώνοντας το τελικό 3:1.

Τον αγώνα της Εθνικής Νεανίδων με την Σερβία στο στάδιο Νέας Σμύρνης παρακολούθησε ο τεχνικός διευθυντής των Εθνικών Ομάδων, Κώστας Κωνσταντινίδης, και ο Πρόεδρος της Επιτροπής ποδοσφαίρου γυναικών, Κυριάκος Φύτρας.