Νέα… γκέλα η Μπριζ

Μετά από την ήττα κόντρα στην Έουπεν, η Πρωταθλήτρια Βελγίου έμεινε στην ισοπαλία (1-1) με τη Ζούλτε Βάρεγκεμ στην έδρα της στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της τρίτης αγωνιστικής της φετινής Jupiler League.

Στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του βελγικού πρωταθλήματος, η περσινή πρωταθλήτρια, Κλαμπ Μπριζ δεν δείχνει να έχει ξεκινήσει θετικά τη σεζόν, καθώς χθες (05/08) έμεινε στο 1-1 με αντίπαλο τη Ζούλτε Βάρεγκεμ στην έδρα της.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο στην αρχή και στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, άνοιξαν το σκορ με τον Σκοβ Όλσεν, ωστόσο οι  φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας χάρη σε γκολ που πέτυχε ο Ντραμπάγιεφ στο 69′.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής και η βαθμολογία της βελγικής Jupiler League: