Μόνη πρώτη η Τουρκία, τα έκανε… άνω κάτω το Μαυροβούνιο

Έκανε το απόλυτο, κέρδισε 2-0 το Λουξεμβούργο και απολαμβάνει την πρώτη θέση. Στον τρίτο όμιλο της League B, οι γηπεδούχοι έβαλαν φωτιά, με την πρωτιά να είναι δύο βαθμούς μακριά από την πρώτη θέση ενώ η Ρουμανία πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στον θεσμό.

Λουξεμβούργο-Τουρκία 0-2

Η Τουρκία με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χάλκαν Τσαλχάνογλου, άνοιξε το σκορ στο Λουξεμβουργο, στο 37ο λεπτό. Το πρώτο ημίχρονο παρέμεινε στο 1-0, με τους φιλοξενούμενους να είναι αυτοί που δημιουργούν τις φάσεις. Στο δεύτερο μέρος, οι Τούρκοι απείλησαν και στο 76ο λεπτό με τον Ντορσούν, κατάφεραν να διαμορφώσουν το τελικό 2-0. Έτσι, έκαναν το απόλυτο 3 στα 3 και απολαμβάνουν την πρώτη θέση του ομίλου.

Μαυροβούνιο-Βοσνία Ερζεγοβίνη 1-1

Στο 3ο όμιλο της League B του Nations League, το Μαυροβούνιο τα έφερε όλα “τούμπα”. To πρώτο μέρος δεν είχε φάσεις, με τους γηπεδούχους να πατάνε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο. Σρο δεύτερο μέρος η Βοσνία μπήκε πιο δυνατά και πέρασε μπροστά στο σκορ στο 62’ με τον Μενάλο. Παρόλα αυτά όμως, το Μαυροβούνιο, κατάφερε να πάρει την ισοπαλία και το 1-1 χάρη στον Μάρουσιτς που σκόραρε στο 82’ και έδωσε τον έναν βαθμό στην ομάδα του.

Ρουμανία-Φινλανδία 1-0

Η Ρουμανία επιβλήθηκε με 1-0 κόντρα στη Φινλανδία στο Βουκουρέστι. Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να προηγηθούν από νωρίς στο παιχνίδι, όμως ο Πούσκας αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι. Στο 30ο λεπτό όμως, ο ίδιος παίκτης που παραλίγο να γίνει ο μοιραίος, μοίρασε στον Μπάνκου για το 1-0 που ήταν και το τελικό σκορ. Έτσι η Ρουμανία πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στον θεσμό.