Μοιράστηκαν βαθμούς σε δύο παιχνίδια

Στα βραδινά παιχνίδια της Serie A, η Λέτσε “κόλλησε” στο 1-1 με την Έμπολι, ενώ η Φιορεντίνα και η Νάπολι αποκόμισαν εξίσου ίδιους βαθμούς, καθώς ολοκλήρωσαν το ματς δίχως σκορ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η 3η αγωνιστική της Serie A έκλεισε με δύο ισοπαλίες στα παιχνίδια μεταξύ Λέτσε – Έμπολι και Φιορεντίνα – Νάπολι, ωστόσο οι “παρτενοπέι” έμειναν ακόμη κι έτσι στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Λέτσε – Έμπολι 1-1

Η ομάδα του Πάολο Ζανέτι προηγήθηκε στην αναμέτρηση με τον Παρίζι στο 23ο λεπτό και οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης πριν το ημίχρονο με τον Στρεφέτσα στο 40′. Αμφότερες οι ομάδες είχαν λιγοστές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, δίχως άλλη αξιοσημείωτη τελική. Στο δεύτερο μέρος, παρά την υπεροχή της Λέτσε, το σκορ δεν άλλαξε εκ νέου και οι δύο ομάδες αποκόμισαν από ένα βαθμό, μένοντας δίχως νίκη στις τρεις αγωνιστικές της Serie A.

ΓΚΟΛ: 40′ Στρεφέτσα / 23′ Παρίζι

Κίτρινες: 34′ Μπάντα / 27′ Μαρίν, 57′ Στογιάνοβιτς

Φιορεντίνα – Νάπολι 0-0

Σε ακόμη ένα ενδιαφέρον παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής, μετά το ντέρμπι της Γιουβέντους με τη Ρόμα, η Φιορεντίνα αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0) με τη Νάπολι, η οποία διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, λόγω της διαφοράς τερμάτων (9-2 έναντι 7-3 της Μίλαν). Στο ματς, τόσο οι “βιόλα”, όσο και οι “παρτενοπέι” είχαν σημαντικές ευκαιρίες στο παιχνίδι, αλλά οι άμυνες βγήκαν νικήτριες. Αμφότερες, πάντως, τρέχουν αήττητο σερί στις πρώτες τρεις αναμετρήσεις του ιταλικού πρωταθλήματος.

Κίτρινες: 60′ Μαρτίνες, 68′ Γιόβιτς / 3′ Ανγκισά, 90′ Ρασπαντόρι, 90+3′ Ντομπελέ