Μοιρασιά στο Ούντινε

Η Ουντινέζε “κόλλησε” στο 1:1 με τη Βερόνα, για την 20η αγωνιστική της Serie A και αμφότερες οι ομάδες έμειναν στις ίδιες βαθμολογικές τους θέσεις.

Στην αναμέτρηση που έριξε την αυλαία της 20ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος, η Βερόνα προηγήθηκε μόλις στο 4ο λεπτό, χάρη σε αυτογκόλ του Ροντρίγκο Μπεκάο, αλλά η Ουντινέζε βρήκε το γκολ της ισοφάρισης αρκετά πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου (21′), με γκολ του Λάζαρ Σάμαρτζιτς. Καμία εκ των δύο ομάδων, δεν κατάφερε να πάρει… κεφάλι στο σκορ και αποκόμισαν από έναν βαθμό στο Ούντινε.

Πλέον, η Ουντινέζε έχει 29 βαθμούς και βρίσκεται στην έβδομη θέση, ενώ η Βερόνα παρέμεινε στη ζώνη του υποβιβασμού, έχοντας 13 βαθμούς. Μάλιστα, απέχει πέντε βαθμούς από την 17η Σπέτσια και χρειάζεται επειγόντως βαθμολογική… ανάσα για να ελπίζει στην παραμονή της στη Serie A.

Ουντινέζε: Εκτός έδρας με Τορίνο (5/2)
Βερόνα: Εντός έδρας με Λάτσιο (6/2)